Renkli ve Romantik Çiçeklerle Yapılan Kusursuz Portreler

 Botanik illüstrasyonun ustaları olarak bilinen anne-kız, çiçekleri yaprakları ve dallarıyla bir araya getirerek renkli portrelere imza atıyor.

Bu renkli portrelerin yapıldığı çiçekler tamamen organik olarak yetiştiriliyor. Tasarladıkları portrelerde deniz orman ve çeşitli temalar dışında Frida Kahlo, Audrey Hepburn gibi ünlü simalara da rastlıyoruz.

Her bir baskı orijinal çiçek portrelerinin kağıttan çıkacakmış kadar canlı göründüğü kaliteli fotoğraflardan oluşuyor.

Yaratıcı süreçlerini “Ne bantlanmış, ne yapıştırılmış sadece anneliğin doğasındaki zerafet.” diyerek açıklıyorlar.

“Üretimde kullandığım her parçanın hareketi benim için terapötik bir süreç. Dışarıda bir şeyler keşfetmek için yürüdüğüm sırada gözlerim yavaşça kadraja ekleme yapıyor. Mesela çantama düşen bir yaprak köpek kulağına ya da bir kaşa dönüşebiliyor. İnce çiçekleri toplarken elmacık kemiği ya da çene olarak kullanabileceğimi düşünüyorum. Tüm bu olasılıklar hiç bitmeyecekmiş gibi görünüyor!”

colr-8 colr-9 colr-10 colr-11 colr-12 colr-13 colr-14 colr15 colr-2 colr-3 colr-5 colr-6 colr-7

Kaynak=1

Nazlı Hatipoğlu
Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitimine devam etmekte. Edebiyatın yanı sıra fotoğraf ve resimle de yakından ilgileniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dünyanın Tek Prefabrik Demir Kilisesi : Sveti Stefan Kilisesi

Etimolojiden giriş yapacak olursak bir kilise kutsanması esnasında o kiliseye verilecek adın, bir azizin adı olması zorunluluğu vardır. Ve kilisenin adının...

Kapat