Rıfat Ilgaz’ın Yazıları Kitap Haline Getiriliyor!

Türk edebiyatının unutulmaz yazarı Rıfat Ilgaz’a ait yazılar oğlu Aydın Ilgaz tarafından kitap haline getirilecek.

Sinemaya uyarlanıp Yeşilçam’ın unutulmaz klasiklerinden biri haline gelen ‘Hababam Sınıfı’ romanıyla akıllara kazınan yazarRıfat Ilgaz’ın çeşitli dergilerde yayımlanmış ya da daha önce hiç yayımlanmamış yazıları kitap olarak basılacak.

Babasının yazılarını kitap haline getirmek isteyen Aydın Ilgaz, Rıfat Ilgaz’a ait arşivden çıkan yazılarla 5-10 kitaplık malzeme oluşturulabileceğini söyledi. Rıfat Ilgaz’ın eserlerinden yeni filmler çekmeyi de planlayan Aydın Ilgaz şu ifadelerde bulundu: ”Umarım gelecekte Türkiye’nin şartları değişir de babamın eserleri film haline gelir. Özellikle ‘Pijamalılar’ isimli mizahi romanın büyük ilgi göreceğine inanıyorum. Pijamalılar, Hababam Sınıfı’nın bir çeşididir. Babam, Hababam Sınıfı’ndan daha çok severdi. Uzun süre kaldığı hastanenin acı mizahına yer vermişti bu kitabında. Bunun filminin de çok ilgi göreceğini düşünüyorum. Çünkü kitabı çok satıyor.”

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
YEMEYE KIYAMAYACAĞINIZ SANAT ESERLERİ

“Birbirinden lezzetli sanat eserleri” pek de alışık olmadığımız bir kalıp olsa da, çikolatadan yapılan bu eserleri anlatmak için daha uygun...

Kapat