Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Sabancı Vakfı tarafından ‘Kısa Film Uzun Etki’ adıyla düzenlenen kısa film yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

‘Mülteci Kadınlar’ temasını işleyen yarışma Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplum sorunların sanat gözüyle ele alınmasını, toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışmanın jürisinde ise Emin Alper, Tuba Büyüküstün, Ebru Ceylan, Stefan Arsenijevic ve Guy Seligmann yer aldı.

Yarışmaya katılan 126 film arasından birinci seçilen yapım Mustafa Koray Polat’ın ‘Duvar’ adlı kısa filmi oldu. İkinciliğe Ramazan Kılıç’ın ‘Penaber’ filmi layık görülürken, yarışmanın üçüncüsü ise Ali Rıza Erdemir’in ‘Sınır’ adlı filmi oldu. Yarışmanın  birincisi 15 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL’nin sahibi oldu.

Önümüzdeki yıl yeniden düzenlenecek yarışmanın konusunu  Güler Sabancı şu sözlerle açıkladı: ”Gelecek senenin temasını belirlerken yine sadece ülkemizde değil dünya boyutunda bir toplumsal sorunun, bir toplumsal yaranın üzerine basmak istedik. Gelecek senenin teması ‘çocuk işçiler’ oldu.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Terk Edilmişliğin Ne Demek Olduğunu Anlamak İçin Gitmeniz Gereken Köy: KARMYLASSOS

Terk edilmişlik hissi her canlıya hüzün verir. Fethiye, bir köy içinde öyle bir terk edilmişlik barındırıyor ki, köye girdiğinde havadaki...

Kapat