Sait Faik’ten Leyla Erbil’e ‘Edebiyat Seferleri İçin Vapur Tarifeleri’ ve ‘Tren Geçti’ Kitapları Okuyucuyla Buluşuyor!

Murathan Mungan’ın Türk edebiyatının dünden bugüne hikayelerini bir araya getirdiği kitaplar ‘Edebiyat Seferleri İçin Vapur Tarifeleri’ ve ‘Tren Geçti’ raflardaki yerini aldı.

Mungan, kitaplar hakkında: Aralarındaki akrabalık ilişkisini güçlendirmek için aynı anda yayımlanan hem tren odaklı öykülerden oluşan ‘Tren Geçti’ hem vapur odaklı öykülerden oluşan ‘Edebiyat Seferleri için Vapur Tarifeleri’ adlı seçkilerle edebiyat tarihimizin içinden tren ve vapurla geçerek yolculuk yapalım istedim. Umarım bu yolculukların sonunda kitaptan, istasyondan ya da iskeleden hoşnut ayrılmış olursunuz.” Sözleriyle anlatıyor.

‘Tren Geçti’ kitabında Oğuz Atay, Sait Faik Abasıyanık, Sabahattin Ali, Erdal Öz, Tomris Uyar ve Hasan Ali Toptaş gibi önemli yazarların hikayeleri; ‘Edebiyat Seferleri İçin Vapur Tarifeleri’ kitabında ise Ziya Osman Saba, Haldun Taner, Sevim Burak, Adnan Özyalçıner ve Leylâ Erbil gibi yazarların öyküleri yer alıyor.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Vecihi Hürkuş’un Hayatı Sinemaya Uyarlanıyor!

Türkiye'nin ilk yerli uçak tasarımcısı ve üreticisi olan Vecihi Hürkuş'un hayatı sinemaya uyarlanıyor. Türk havacılık tarihinin önemli ismi Vecihi Hürkuş'un...

Kapat