‘Sakin Şehir’ Konulu Karikatür Yarışmasının Kazananları Açıklandı!

Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen, ‘sakin şehir’ konulu karikatürlerin yarıştığı ‘Seferihisar SlowCity Karikatür Yarışması’nın kazananları açıklandı.

80 karikatüristin 600’den fazla karikatürünün yer aldığı yarışmanın birincisi Ukraynalı karikatürist Kustovsky Oleksy oldu. İkinci Türkiye’den İsa Yüksel, Üçüncü ise Kazakistan’dan Galym Boranbayev seçildi.

‘Cittaslow’un (sakin şehir) Türkiye’deki ilk üyesi olan Seferihisar ve  düzenlenen yarışma hakkında Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ”Sakinlik artık bir yaşam biçimi. Küreselleşen hayatta birbirine benzeyen şehirlerin içerisinde şehirlerin hızından stresinden bunalan insanlar, farklı çözümler aramaya başladılar. Bu çözümlerin en başındakilerden biri de Sakin Şehirler. Üye sayımız 14’e yükseldi ve Sakin Şehirler Türkiye’nin tüm bölgelerine ve KKTC’ye yayılmış durumda. Geçtiğimiz yıl ustamız Kamil Masaracı’nın önerisiyle sakinliği çizmeye karar verdik ve bu yarışmayı düzenledik” açıklamalarında bulundu.

 

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
İntihar Etmiş Ressamların Son Eserleri

Sanat dünyasında varlıklarıyla büyük değerler yaratmış birçok ressam, müzisyen, yazar, fotoğrafçı, heykeltıraş kısacası birçok sanatçı yer almaktadır. Bu sanatçılar ortaya...

Kapat