‘Sanat Dünyasının En Etkili 100 İsmi’ Listesinde Türkiye’den Ömer Koç’da Yer Alıyor!

Uluslararası çağdaş sanat yayınlarından ArtReview’in her yıl yayımladığı sanat dünyasının en etkili ve güçlü isimleri listesi olan ‘Power 100’de bu yıl Türkiye’den Ömer Koç’da yer alıyor.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer Koç, bu yılki ‘Power 100’ listesine 99. sıradan girmeyi başardı. Önemli bir sanat koleksiyoneri olarak bilinen Ömer Koç, çağdaş sanata kişisel katkılarının yanı sıra Koç Holding olarak İstanbul Bienali’ne 20 yıldır sponsor olmasıyla, Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’na, Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması’na ve ARTER’in kurulmasına verdiği destekle ilgili bilgilere sitedeki Ömer Koç bölümü açıklama kısmında yer veriliyor.

Bu yıl belirlenen ‘Power 100’ listesinde birinci sırada bulunan isim geçen yıl listenin dördüncüsü olan Serpentine Galleries’in Artistik Direktörü Hans Ulrich Obrist oldu. Listenin ikinci sırasında Adam Szymczyk yer alırken, liste üçüncüsü ise Iwan & Manuela Wirth oldu.

Listenin tamamı için tıklayınız.

artreview

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Merve Engin

Adım Merve Engin. 2006‘da Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldum. 2007 yılında Scuola İnternatzionale Comico Attore’den mezun olduktan sonra Antonio Fava’nın...

Kapat