‘Sanat Dünyasının En Etkili 100 İsmi’ Listesinde Türkiye’den Ömer Koç’da Yer Alıyor!

Uluslararası çağdaş sanat yayınlarından ArtReview’in her yıl yayımladığı sanat dünyasının en etkili ve güçlü isimleri listesi olan ‘Power 100’de bu yıl Türkiye’den Ömer Koç’da yer alıyor.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer Koç, bu yılki ‘Power 100’ listesine 99. sıradan girmeyi başardı. Önemli bir sanat koleksiyoneri olarak bilinen Ömer Koç, çağdaş sanata kişisel katkılarının yanı sıra Koç Holding olarak İstanbul Bienali’ne 20 yıldır sponsor olmasıyla, Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’na, Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması’na ve ARTER’in kurulmasına verdiği destekle ilgili bilgilere sitedeki Ömer Koç bölümü açıklama kısmında yer veriliyor.

Bu yıl belirlenen ‘Power 100’ listesinde birinci sırada bulunan isim geçen yıl listenin dördüncüsü olan Serpentine Galleries’in Artistik Direktörü Hans Ulrich Obrist oldu. Listenin ikinci sırasında Adam Szymczyk yer alırken, liste üçüncüsü ise Iwan & Manuela Wirth oldu.

Listenin tamamı için tıklayınız.

artreview

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’ İçin Başvurular Başladı!

Her yıl şubat ayında düzenlenen ve 11 gün süren bağımsız filmlere adanmış '!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali' için film başvuruları...

Kapat