Sanatçı Halil Akdeniz ‘İmgenin İzinde’ Sergisi Kapsamında Söyleşi Gerçekleştiriyor!

Kare Art Gallery, “İmgenin İzinde” sergisi kapsamında sanatçı Halil Akdeniz ile bir konuşma gerçekleştiriyor. Akdeniz’in Kültür İmleri/ Cultural Signs adlı kitabının yazarı Prof. Rıfat Şahiner moderatörlüğünde gerçekleşecek olan söyleşi sanatçının sergide yer alan “Kültür İmleri” serisine ve eserlerinin oluşum süreçlerine odaklanacak. Söyleşi, sanat izleyicisine sanatçıyla birlikte imgelerin izinden gitme olanağı sunuyor.

Geçtiğimiz yıllarda 50. sanat yılını tamamlayan Halil Akdeniz çeşitli üniversitelerde öğretim üyesi olarak çalışmış, çağdaş sanatın akademide söz sahibi olması için pek çok katkıda bulunmuştur. Türkiye’de ilk kez Sanat Bilimi programını kurmuştur ve halen Işık üniversitesinde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Bilimsel bir titizlikle çalışan ve sanatı “sanat+bilim” olarak ele alan Akdeniz, Çağdaş Türk Sanatı alanında eserleri ve araştırma yazılarıyla tanınır. Kültürler ve zamanlar arası bağlar kuran eserleri yurtiçi ve yurtdışında müze ve koleksiyonlarda yer almakta olan sanatçı iki uluslararası ve birçok ulusal ödül sahibidir.

Girişlerin ücretsiz olacağı etkinlik 10 Mart Cuma günü saat 18.00’de düzenlenecek.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İstanbul’la Özdeşleşmiş Tarihi Çarşılar

    Uğruna silahların kuşanıldığı, Hz. Muhammed’in "Konstantin elbet fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne iyi komutan ve onun askerleri ne...

Kapat