Sanatçılar ve Onların Kedileriyle Olan Kareleri

sanatcilar-ve-kedileri1

Pablo Picasso, Salvador Dali, Frida Kahlo, Andy Warhol gibi birçok isim…  Onların ortak özellikleri sadece adını tarihe kazımış birer önemli sanatçılar olmaları değil. Onlar yaşamları ve kedileriyle olan dostluklarında da birbirlerine benziyorlar. Çizimlerinde, fotoğraflarında ve hemen her anlarında beraber oldukları kedileriyle bu önemli isimler, Amerikalı sanatçı ve gazeteci Alison Nastasi’nin dikkatini çekti. Alison Nastasi; Picasso ve Dali gibi 50’nin üzerinde sanatçının kedileriyle olan tüm fotoğraflarını bir araya getirdi. Nastasi, özellikle sanat meraklıları için oluşturduğu bu koleksiyonda sanatçıların ilginç pozlarını ve aynı zamanda kedileriyle birbirlerine olan bağlarını fotoğraflarla dile getirdi. Bu mükemmel koleksiyonu kitaplığında bulundurmak isteyenleri de unutmayan Alison Nastasi, fotoğrafları derleyerek “ Sanatçılar ve Onların Kedileri ” isimli bir foto kitap yayınladı.

sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (3)sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (4)sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (6)sanatçılar ve onların kediyleriyle olan kareleri (3)sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (10)sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (13)sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (1)sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (9) sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (2)sanatçılar ve onların kedileriyle olan kareleri (11)

 

 

 

 

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Leonardo-di-Caprio-Mevlanayi-Oynamasin-Kampanyasi-kapak-gorseli
Leonardo di Caprio Mevlana’yı Oynamasın Kampanyası

Çekimlerine başlanacak ‘Rumi’ filminde Mevlana Celaleddin Rumi'yi Amerikalı aktör Leonardo di Caprio'nun canlandırmaması için internette imza kampanyası başlatıldı. Filmin senaristleri David Franzoni ve Stephen...

Kapat