Sanatın Sınırı Yok!

sanatta-sinir-yok-kapak-gorseli

Birazdan göreceğiniz görseller ve bunları yaratan sanatçının yaratıcılığı karşısında eminim ki şapka çıkartacaksınız. Sanat ucu bucağı olmayan bir evren adeta ve sanatçı ruhlu insanlar bu evrende inanılmaz işler ile yolculuk yapıyorlar.

sanatta-sinir-yok-1

Günümüzde plastik atıkların çevreye verdiği rahatsızlığı bilmeyen yoktur. İşte bu rahatsızlığı kendi dünyasında faydaya dönüştüren bir adam Mbongeni Buthelezi. Hayatta fark edilmeyi kendine bir amaç belirleyen sanatçımız plastik atıklardan, evet evet bildiğimiz poşet, pet şişe gibi atıklardan, tablolar oluşturuyor.

sanatta-sinir-yok-2

Maliyeti az ve yararlı bir iş yapmak istediğini bir röportajında belirten Mbongeni Buthelezi, fikri bulduğunda hemen işe koyulmaya karar vermiş. Plastikleri eriterek renkler elde edip bunları şahane tablolara dönüştürüyor.

sanatta-sinir-yok-3

Oluşturduğu tabloları kafasında kurgulamadığını her şeyin renkler ile belirdiğini belirtiyor aynı zamanda. Tablolarında Afrika insanın portreleri ve toplumun sorunları dikkat çekiyor. Sanırım bize de bu dahiyane fikri alkışlamak kalıyor.

sanatta-sinir-yok-4

sanatta-sinir-yok-5

sanatta-sinir-yok-6

sanatta-sinir-yok-7

sanatta-sinir-yok-8

sanatta-sinir-yok-9

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Akira-kurosawa
Akira Kurosawa’nın 100 Favori Filmi

Sinemanın efsanelerinden Akira Kurosawa’nın 1997′de yayınlanan bir kitabı var, ismi Yume wa tensai de aru (A Dream is a Genius). Söz konusu...

Kapat