Şanghay’daki Eski Kola Makinesinin Ardında Gizlenmiş Bar

Görüntüsü sizi şaşırtacak güzellikte olan, ilk bakışta 1970’lerden fırlamış eski bir madeni para yuvası olan asma kilitli bir buzdolabı gibi görünen bu Coca-Cola otomatı, The Press denilen bir sandviç dükkanına yerleştirilmiş.

Fakat asıl gerçek, onun aslında Şanghay’da Flask adıyla bilinen gizli bir bara açılan giriş olması. Ziyaretçiler içeride deri kaplı sandalyeler ve sıcak kehribar renginde aydınlatma ile zengin ve is kaplamalı iç kısımla karşılanıyor.

Kalabalığı geride bırakmak ve bir iki kadeh viski içmek için mükemmel bir yer.

Yaratıcı ve ünlü mimar Alberto Caiola The Press ve Flask’ı tasarlayan kişi ve bu mekanlarla ilgili şöyle diyor:

İlk olarak eğlenceli, iç açıcı hissettiren, açık renkler ve ışıkla süslenmiş dış görünümle The Press sizi karşılıyor, ardından birkaç adım ilerliyorsunuz ve bu elementler loş ışık ve koyu renklerle merak uyandıran gizemli bir mekana dönüşüyor.

loo4Mz6

Mekana şöyle bir bakalım isterseniz:

BTHsyfB

9lExT5A

ofcvomu

S7MuK5M

t44BurB

xkBAavg

KQnQkRZ

 

Eğer yolunuz Şanghay’a düşerse ve arkadaşlarınızla buluşmak için bir yer belirlemediyseniz, burası arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir yer.

Kaynak: http://sobadsogood.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bir Ömürlük Şehirler

Dünya'da 195 tane ülke ve gezilecek, görülecek 2.469.501 şehir var, minik köyleri ve kasabaları saymıyorum bile; ama hepsini gezebilecek kadar...

Kapat