Şener Şen Ödülünü ‘Barış’ İçin Aldı!

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. Sinema ödülüne layık görülen Şener Şen ise ödülünü ‘toplumsal barış’ için kabul etti.

Beştepe’de gerçekleştirilen törende usta sanatçı Şener Şen, ödülünü ”Bu ödülü toplumsal barışımıza katkısı olması umuduyla kabul ediyorum.” sözleriyle aldı. Yaptığı ödül konuşmasında seçtiği rol ve hikayelerin ‘iyiye, güzele hizmet etmesi’ için olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: ”Hikayeler hayatı nasıl yaşayabiliriz konusunda bize yol göstericilerdir. Ben canlandırdığım karakterlerin iyiye ve doğruya hizmet etmesi için özenle seçtim. Bir aktör için intihar sayılabilecek kadar uzun yıllar beğenebileceğim bir hikayede o rolü bekledim. Halkımızın kendinden bir şeyler bulacağı karakterler yarattık. Doğru hikayelerinde toplumda çatışma yerine sevgiyi hakim kılacağına inanıyorum. 75 yaşında hala bu inanış doğrultusunda yürüyorum. Bu inanç beni ayakta tutuyor. Bu ödülü toplumsal barışımıza katkısı olması umuduyla kabul ediyorum.”

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Güzel Bir Fotoğrafın Sahibi 2: Orhan Cem Çetin

İlk olarak Şahin Kaygun ile başladığım Türkiye'nin başarılı fotoğrafçılarından oluşan bu seriye, Orhan Cem Çetin ile devam etmek istiyorum. Kendisinin kişisel...

Kapat