Sinemaya Kadınların Kadrajından Bakan “Filmmor Kadın Filmleri Festivali” Hazırlıklara Başladı!

Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan, sinemaya kadın gözüyle bakan festival “Filmmor Kadın Filmleri Festivali” yeni dönem hazırlıklarına başladı.

Sinemaya kadınların kadrajından bakan ve sinemaya kadın değeri katan Filmmor, “Kadınlarla birlikte kadınlar için sinema yapmak, itiraz etmek, üretmek, düşlemek ve eylemek için” sloganıyla yola çıkıyor.

15’inci Filmmor Kadın Filmleri Festivali, ilk toplantısını 3 Kasım tarihinde yapacağını duyurdu. Yayınladıkları basın bülteni ise şöyle:

“Koşullar ne kadar zor olsa da 15’inci yılımızda yine mart ayının ikinci haftası İstanbul’da başlayacak, ardından altı şehir dolaşacak bir Filmmor Kadın Filmleri Festivali yapmak üzere kolları sıvadık. 15’inci Filmmor Kadın Filmleri Festivalini; savaştan göçe, işsizlikten şiddete yeryüzünden edilen kadınlara dair bir ifade, iletişim, dayanışma alanı olarak hep birlikte dayanışmayla var edebilmek umuduyla, sizi 3 Kasım Perşembe günü saat 18.00’de Filmmor’da yapılacak olan ilk toplantımıza bekliyoruz.”

filmmor

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Büyülemek Onun İşi / Gabriel Garcia Marquez

Büyülü gerçekçiliğin ustası olarak anılan bir yazar Marquez. Kolombiyalı ve bütün Latin Amerika onu GABO olarak bilir. Marquez yoksul bir...

Kapat