Sırbistan’da Sokak Çalgıcıları Festivali Başladı!

Sırbistan-Sokak-Şarkıcıları-Festivali

Uluslararası Sokak Çalgıcıları Festivali’nin 16’ıncısı, Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde başladı! Dünyanın farklı ülkelerindden gelen sokak çalgıcıları, festival kapsamında Novi Sad sokaklarını renkli melodilere boyadı. Festival açılışında Brezilyalı bisiklet göstericilerinin performansları ve ABD’nin New York kentinden gelen ‘Moon Hooch’ grubunun konseri seyircilere güzel anlar yaşattı.

Festivalin Halkla İlişkiler Sorumlusu Boris Malinovic, festivalin bu yılki mesajının şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş alanları kullanmak olduğunu ve bu bağlamda da gösterilerin büyük önem taşıdığını söyledi.

ABD, Polonya, İtalya,Almanya gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 160 sokak santçısı, şşehrin 14 farklı yerinde üç gün boyunca gösterilerini yapacak ve seyirccilere neşeli dakikalar sunacak.

Sırbistan'ın kuzeyindeki Novi Sad şehrinde 16. Uluslararası Sokak Çalgıcıları Festivali başladı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sokak çalgıcıları, Novi Sad caddelerinde renkli görüntüler oluşturdu. ( Aleksandar Savanovic - Anadolu Ajansı )

sirbistan-da-sokak-calgicilari-festivali-basladi-8747566_x_4114_o

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
uzungol-1
Şehrin Uzağında Biraz Da Yamacımızda: Türkiye’nin Altı Güzel Yaylası

Bunaltıcı sıcaklar, trafik ve şehrin gürültüsü derken bizlere epey uzak kalan doğa, son yıllarda doğa turizmi adı altında şehir insanını...

Kapat