Sizin Gözünüzde Kadınım ve Hiçim / Lucy Jane purrington

Yok olmanın, hiçliğin sanatçısı olarak bilinir Lucy Jane purrington. Bu hiçlikte yer edinen kişiler, elbette yok sayılan kadınlar olacaktır. Sürreal fotoğrafçı diye adlandırılsa da Purrington, bence sürreal ötesi bir üsluba sahiptir kendisi.  Fotoğraftaki her bir kare düşündürücü ve etkileyicidir.

Lucy Jane purrington

Kadının varlığının sorgulandığı şu günlerde, belki de bir soluk oluyordu bizlere. Sanatçının çalışmalarında kadın hem vardır hem yoktur. Kadını tanımlayan şeylerden biri de kuşkusuz ki belli sembollerdir. Siyah ya da kırmızı renk karşıtlıklarının kullanıldığı fotoğraflarda sembol bir çarşaftan öteye gitmez. Purrington bu sembolleri ironik bir üslup ile işleyip sanatsal duygular yüklüyor.

Lucy Jane purrington

Sanatçının çalışmalarında; bedene işlenen eller, kendi gerçekliğimizi gösteren aynalar, içimizde uçuşan kuşlar ve görünmez olana görünürlük ekleyen kadınlar bizi kendine çeker.

Lucy Jane purringtonLucy Jane purringtonLucy Jane purringtonLucy Jane purrington

Sevil Ateş
MSGSÜ Sanat Tarihi bölümü mezunu.
Kültür sanat editörlüğü ve yazarlığı yapıyor. Tiyatro ve performatif sanatlar ile uğraşıyor.
Sanat Karavanı Yazarı.
loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Radiohead “Present Tense” Şarkısının Klibini Yayınladı!

Dünyaca ünlü İngiliz alternatif-rock grubu Radiohead, "Present Tense" adlı şarkısının video klibini yayınladı. Geçtiğimiz aylarda sosyal medyadaki tüm hesaplarını kapatan Radiohead,...

Kapat