‘Şoför Nebahat’ Bu Kez Tiyatro Sahnesinde!

Yeşilçam’ın akıllara kazınan karakteri ‘Şoför Nebahat’ bu kez tiyatro oyununda seyirciyle buluşuyor.

Çiğdem Tunç Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan ‘Şoför Nebahat’, usta sanatçı Çiğdem Tunç’un performansıyla hayat buluyor.

Barış Bölükbaşı tarafından kaleme alınan oyunda Çiğdem Tunç’un yanı sıra Murat Parasayar, Abidin Yerebakan, Sema Aras, Melih Çardak, Deniz Salman, Gökçeçiçek Özülkü, Onur Sarıaltın, Deniz Değirmenci, Alper Çorumluoğlu, Çağrı Erceber, Soykan Kişioğlu, Melek Karabiber, Derya Yıldız, Ezgi Küçük, Savaş Özkartal rol alıyor.

Oyuncu Çiğdem Tunç, ‘Şoför Nebahat’ hakkında ise şu yorumda bulundu: “Sinemadan bugün hiçbir eserin tiyatroya uyarlaması yok ama tiyatrodan sinemaya uyarlamalar yapılır. Bu oyun ise tam olarak sinema filminin aynısı değil. Bizim yazarımız özgün bir metin yazdı ve ‘Şoför Nebahat karakterini 2017 ile uyumlu, fakat 1960’lı yıllardaki nostaljiyle seyirciyle buluşturan, yeni baştan bir senaryoyla uyarlayalım’ dedi.”.

‘Şoför Nebahat’ oyunu, galasını Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirdi.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dünyaya Karşı Gerçeğin Peşinde Bir Yolculuk: Helena Petrovna Blavatsky

‘’Ben yeni hiçbir şey yapmadım. Bir araya koyduğum çiçeklerden hiçbiri bana ait değil, bana ait olan yalnızca onları birleştiren iptir.’’...

Kapat