‘Söyleyecek Sözü Olan Festival’: Nilüfer Müzik Festivali Başlıyor!

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Nilüfer Müzik Festivali, 10-13 Ağustos tarihlerinde Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirilecek. İddialı konukları ve hayata değer katmayı amaçlayan vizyonuyla Nilüfer Müzik Festivali, 2005 yılında ‘Dünyayı Sev, geyiği öp, festivale gel!’ sloganıyla başlamıştı.

Türkiye’de bir kamu kurumu tarafından düzenlenen en büyük festival olma özelliği taşıyan Nilüfer Müzik Festivali’nin basın toplantısı dün İstanbul’da gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, festivale bu yıl yaklaşık 120 bin kişinin katılım göstermesini beklediklerini, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda insanın festivale büyük ilgi gösterdiğini de sözlerine ekledi.

12 ülkeden 60’tan fazla sanatçı

Bu yılki sloganı ‘sorumlu tüketim ve üretim’ olan Nilüfer Müzik Festivali, sanatın-müziğin birleştirici gücüne, sorumluluk bilincini arttıran etkisine inanarak on binlerce müzikseveri ağırlamaya hazırlanıyor.

12 ülkeden 60 sanatçının sahne alacağı festivalin sanatçı listesi ise şöyle:

47Soul, Adamlar, Akın Sevgör, Ars Longa, Barış K, Bohemian Betyars, Bubituzak, Büyük ev ablukada: Fırtınayt, Can Gox, Cem Adrian, Chico Trujillo, Cihan Murtezaoğlu, Cümbüş Cemaat, Dardust, Deer fom space, Erik Truffaz, Eskiz, Flört, Gallowstreet, Gaye Su Akyol, Gevende, Glasxs, Hedonutopia, Hey! Douglas, In Hoodies, Islandman, İlhan Ersahin’s İstanbul Sessions feat Erik Truffaz, İnsanlar, Jakuzi, Kaan Düzarat, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Koza Mostra, Kozmonot Osman, Kuenta I Tambu, La Caravane Passe, Txarango, Marta Ren & The Groovelvets, Melis Danişmend, Memoria de Peixe, Men with a plan, Mind Shifter, Mr Zarko, Nihil Piraye, Nusaibin, Ponza, Rain Lab, Sattas, She past away, Son Feci Bisiklet, Speed Caravan, The Away Days, The Celtic Social Club, Vendetta, Yüzyüzeyken Konuşuruz.

‘Söyleyecek sözü olan festival!’

Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek festival dahlinde çeşitli atölyeler, oyun alanları, tasarım stantları ve farklı-yerel yeme içme durakları yer alacak. Tekelleşmeye izin vermek istemeyen festivalde yerel lezzetler ön planda olurken kadın derneklerinin yaptığı ürünler de festivalde önemli bir konumda bulunacak.

Müziğin yanı sıra katılımcılara ‘söyleyecek sözü olan’ festival: ”Yaşam döngüsüne saygı için, küresel adaleti sağlamak için senin de yapman gerekenler var! Harekete geç!” ifadeleriyle bu yıl da dünyaya ve çevremize dair daha bilinçli olmamız için çağrıda bulunuyor.

 

Yurt içi ve yurt dışında önemli ödüllere layık görülen Nilüfer Müzik Festivali 10-13 Ağustos’ta müzikseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Festival hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Moda Fotoğrafçılığını Terk Edip Kendisini Sokak Fotoğrafçılığına Adayan Biri / William Klein

William Klein, Vogue gibi prestijli bir dergiden ayrılıp kendini sokaklara bırakan bir sanatçı. Fotoğraf çekimlerinin yanı sıra, belgesel ve film...

Kapat