Sözlerini ‘Papa’nın Yazdığı Şarkı Müzik Festivalinde Yarışacak!

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francesco’nun sözlerini yazdığı Ama e dimentica (sev ve unut) adlı şarkı, Sanremo Müzik Festivali’nde yarışacak.

Şubat 2017’de gerçekleştirilmesi planlanan festivalde yarışacak şarkının düzenlemeleri İtalyan müzisyen ve besteci Stefano Picchi’ye ait. Picchi, Papa’ya ait sözleri notalarla birleştirdiği yeni müzik türüne ‘pop dua’ adını verdi. Picchi, 2013 yılından bu yana Papa’nın bir duasını şarkı haline getirmek için uğraştığını, sonunda beklediği iznin Papa Francesco’dan geldiğini ve bu duruma çok sevindiğini ifade etti.

Papa ve Picchi’nin ortak eseri olan şarkıyı Sanremo Müzik Festivali yöneticileri de büyük bir memnuniyetle yarışmaya kabul ettiklerini söyledi. Ama e dimentica adlı şarkının birleştirici ve dünya barışına yönelik bir mesaj taşıdığını düşünen yetkililer, Papa Francesco’yu da festivale davet edeceklerini belirtti.

stefano-picchi

sanremo-festival

 

 

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
National Geographic’in Yayınlayacağı ‘Genius’ Dizisi Her Sezon Farklı Bir Bilim Adamını Anlatacak!

National Geographic tarafından yayınlanacak dizi 'Genius (Deha)', her sezon farklı bir bilim insanının hayatını ekranlara getirecek. Dizinin yapımcılığını ise 'En...

Kapat