Star Wars: Güç Uyanıyor!

Geogre Lucas tarafından yaratılan Star Wars serisinin yedinci filmi olan “Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor” yakında seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Vizyon tarihi Aralık 2015 olarak düşünülen filmin 200 milyon dolar bütçeye sahip yapımın çekimleri İngiltere, Abu Dabi ve İzlanda’da yapıldı.

J.J.Abrams’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin, senaryosu ise George Lucas’a ait. 2008 verilerine göre bu serinin toplam gişe hasılatı 4,41 milyar dolar. Ancak Yıldız Savaşları filmleri ile ilgili yapılan dizi, çizgi film, çizgi roman, video oyunu ve oyuncaklar da bugün dünya üzerinde büyük bir ekonomi oluşturmaya devam ediyor. Ayrıca filmin tek spoileri Harrison Ford’un yine bu yapımda yer alıyor olması. Onun dışında neler olabileceğine dair tahmin yürütmek zor.

Yönetmen: J.J. Abrams
Yapım: 2015 / ABD
Oyuncular: John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver
Tür: Bilimkurgu , Fantastik

Anıl Basılı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencisi, gazeteci adayı, torpilsiz televizyoncu, kültür-sanat işçisi, psikoloji, mitoloji ve sinemasever.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Londra Türk Film Festivali Başladı!

Bu yıl 21'inci kez düzenlenen Londra Türk Film Festivali Başladı. ilk yapıldığı 1993 yılından bugüne binlerce filmi, yüzlerce konuğu ağırlayan,...

Kapat