Stephen Hawking’in Öğrencisinden ‘Uzay, Zaman ve Ötesine Yolculuk’!

Profesör Stephen Hawking’in öğrencisi Christophe Galfard’ın uzay, zaman ve ötesine olağanüstü bir yolculuk gerçekleştirdiği ‘Evren Avucunda’ kitabı Domingo Yayınları etiketiyle Türkiye’deki okurlarla buluştu.

Albert Einstein’ın ardından dünyanın en önemli teorik fizikçisi olarak kabul edilen Stephen Hawking’in öğrencisi Christophe Galfard, denklemler yerine hayal gücünden faydalanarak okuru ‘bambaşka dünyalara’ sürüklüyor. Uzay, zaman ve ötesinde olağanüstü bir yolculuğa çıkaran kitabı ‘Evren Avucunda’ Fransa’da yılın bilim kitabı seçilmesinin ardından 20 dile çevrildi ve kısa süre içinde popüler bir bilim klasiği haline geldi.

Galfard’ın milyonlar tarafından beğeniyle okunan kitabı bu kez Türkiye’deki okurlarla buluşuyor.

Kumsalda yatmış gökyüzünü seyrederken biri elimizden tutuveriyor ve bizi muazzam bir yolculuğa çıkarıyor; karadeliklere, en uzak galaksilere ve kâinatın başlangıcına götürüyor. Bir atomun çekirdeğine dalıyor, zamanda yolculuk ediyor, Güneş’in içine giriyoruz. Dokunuyoruz. Christophe Galfard, evreni avucumuza bırakıyor.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Genç Bir Romancının İtirafları: Umberto Eco

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İtalyan yazar Umberto Eco, “Gülün Adı, Foucault Sarkacı, Önceki Günün Adası” gibi kurgu eserleriyle ve özellikle...

Kapat