Suç ve Ceza Film Festivali’nin Jürisi Açıklandı!

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Suç ve Ceza Film Festivali’nin jüri üyeleri belirlendi.

Geçtiğimiz yıl ‘yoksulluk’ temasıyla düzenlenen festival  bu yıl ‘adalet’ temasını işleyecek. 3-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin uzun metraj film jürisinde; Feride Çiçekoğlu başkanlığında Demet Evgar, Selman Dursun, Tarık Tufan ve Barry Ward yer alırken kısa metraj jürisinde; İlksen Başarır başkanlığında Funda Eryiğit ve Faysal Soysal yer alıyor. Ön jüri ise; Korhan Bozkurt, Yosi Mizrahi ve Deniz Uğur’dan oluşuyor.

Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında 10 uzun metraj  film ve 10 kısa film Altın Terazi Ödülü için yarışacak. En iyi uzun metraj filme 10.000 euro, en iyi kısa filme ise  2.500 euro ödül verilecek.

Festivalde geçtiğimiz yıl Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması ‘En İyi Film’ ödülünü Salvador del Solar’ın yönettiği ‘Kefaret (Magallenes)’ filmi kazanırken Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması ‘En İyi Film’ ödülünü ‘Yumurta (Egg)’ filmi kazanmıştı.

Suç ve Ceza Film Festivali 2016 yılı ödül töreninden

 

Manşet görseli: Öteki Sinema

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İskoçya’daki Ateş Festivali’nden Renkli Görüntüler!

Her yıl Ocak ayının son Salı gününde İskoçya’nın en kuzeyindeki Shetland Adaları'nda bulunan Lerwick kenti, Viking'lere uzanan tarihini büyük bir...

Kapat