‘Suda Balık’, Nice Film Festivali’nde 4 Dalda Aday Gösterildi!

Yönetmenliğini Tülay Kocatürk’ün üstlendiği 2016 yapımı film Suda Balık, Nice Uluslararası Film Festivali’nde 4 farklı kategoride ödüle aday gösterildi.

‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Müzik’ kategorilerinde Nice Uluslararası Film Festivali’nde ödüle aday gösterilen Suda Balık filminde; parasızlıktan üniversiteye gidememiş Sefa’nın yüzme yeteneği ve bu yeteneğiyle keşfedilişi, yaşamındaki değişimler ve tüm bunlarla olan mücadelesi anlatılıyor.

Filmde Sefa’yı canlandıran ve ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında aday gösterilen Alihan Aracı ise konu hakkında şu açıklamada bulundu: ”Nice Uluslararası Film Festivali’nde aday olmamı çok çalışarak ve yüreğimle oynamış olmama bağlıyorum. Aynı zamanda Tülay Kocatürk gibi bir yönetmen, harika bir senaryo ve çok başarılı bir ekiple çalışmış olmak da çok önemli. Çünkü bu iş tam olarak bir ekip işi ve biz o sette harika bir ekiptik.”

Nice Uluslararası Film Festivali’nde ödüller 20 Mayıs akşamı sahiplerini bulacak.

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Man Booker Ödülü Uzun Listesi Açıklandı

Dünyanın en saygın edebiyat ödüllerinden biri olan Man Booker Ödülü’nün uzun listesi açıklandı. İrlanda Cumhuriyeti ve İngiliz Milletler Topluluğu vatandaşı...

Kapat