Sunay Akın’ın Ataşehir’deki Oyun Müzesi Müftülük Alanı İlan Edildi

Yazar Sunay Akın’ın Ataşehir’de kurduğu Düştepe Oyun Müzesi, müftülüğe tahsis edileceği gerekçesiyle boşaltılmak isteniyor.

Yazar-şair Sunay Akın boşaltma tebligatına ilişkin, “Müftülük taşınsın biz değil” dedi.

Akın’ın kurduğu Ataşehir’deki Mimar Sinan Parkı içinde yer alan Düştepe Oyun Müzesinin bulunduğu bina, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe müftülüğüne tahsis edildi. Müzenin boşaltılması için tebligat gönderilirken, Sunay Akın duruma Twitter hesabından isyan etti.

Akın, kararın basına yansıması üzerine şunları yazdı: “Ataşehir’de kurduğum Düştepe Oyun Müzesi, Mimar Sinan Parkı’ndadır. Müftülük bir binada hizmet verebilir ama çocuklar odaya kapatılamaz! Parktaki üç barakadan ikisi oyun müzesinin, biri müftülüğün. Müftülük daha geniş bir binaya taşınabilir. Park çocukların oyun alanıdır! Yeni Mimar Sinan’lar yetişsin istiyorsak, çocuklar için kurulan Mimar Sinan Parkı’ndaki Düştepe Oyun Müzesine sahip çıkmalı, korumalıyız! Oyun oynadığı her gün çocuğun bayramıdır.”

Kararın bir an önce durdurulması dileğiyle…

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İstanbul’un Hazinesi Kariye Müzesi

Hristiyanlık tarihinin resim kitabı olan Kariye (Khora) Kilisesi, manastırın merkezine yapılmış İsa'ya adanmış bir yapıdır. Kiliseye surların dışında kaldığı için...

Kapat