Sürrealist Dünyanın Korkusuz Hayvanları

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (3)

Polonyalı sanatçı ve fotoğrafçı Tomasz Zaczeniuk bu çalışmasında korunmasız hayvanların hayatlarına dokunuyor. Hayatta yaptığı en güzel şeyin manipülasyon olduğunu belirten Tom, hayvanlara yapılan zulümlere ve eziyetlere dur demek amacıyla bu projeyi ortaya koymuş. Hayvanlar için yaptığı ikinci çalışmasında şu cümleyi eklemeyi de ihmal etmiyor “İnsanların zalim ve kendini beğenmiş tavırlarından sıkıldım ve böyle bir türün parçası olmaktan da utanıyorum.” Hayvanların ve insanların birlikte yaşayabileceği bir dünya istiyor Tom ve bundan sonraki çalışmalarında sürrealist bile olsa bu tarz işler çıkaracağını ifade ediyor.

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (1)

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (2)

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (4)

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (5)

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (6)

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (7)

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (8)

surrealist-dunyanin-korkusuz-hayvanlari (9)

Dünyayı değiştirmenin mümkün olabileceğini, ortaya koyduğu projelerde sık sık vurgulayan sanatçı; saf fotoğrafçılığın da çok hızlı ve tüketilebilir olmadığını ifade ediyor. Tüm çalışmalarında manipüle edilmiş fotoğraflara yer veren Tom, gerçeküstü bir dünyanın keyfini fazlasıyla çıkardığını belirtiyor.

Sanatçının diğer çalışmalarına göz atmak isterseniz http://www.fotowizjer.net adresine mutlaka uğrayın derim!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
museum_of_illusions_total_croatia_7
İllüzyon Müzesi Türkiye’de!

Geçtiğimiz yıl Hırvatistan'ın başkenti Zagreb' de düzenlenmiş olan İllüzyon Müzesi, şimdi de Türkiye'deki ziyaretçileriyle buluşuyor. İllüzyon Müzesi'nde birbirinden ilginç illüzyonların...

Kapat