Taylre Jones’un Anlatımıyla Video Efektleri

video-efektleri-karsilastirma

Hiç evde çekilmiş film yada video kliplerdeki güçlü görüntü kalitesinin nasıl olabildiğini merak ettiniz mi? Sinema sektöründe “renk düzenlenmesi” olarak bilinen bir aşama sayesinde, görüntülerde inanılmaz efektler yapılabiliyor ve bu efektler görüntülere yüklenen anlamı derinleştirmek konusunda önemli bir rol oynuyor.

video-efektleri-soluk-goruntu

video-efektleri-canli-goruntu

Bu aşama sayesinde donuk ve kasvetli gibi görünen sahneler, canlı renklere sahip olabiliyor ve olduğundan daha fazla göz alıcı hale gelebiliyor. Yukarıdaki videoda, “The House on Pine Street” adlı 2015 yapımı filmin sahneleri üzerinde efektler yapılmış. “Bu efektler sahnelerin iyileştirilmesinin yanı sıra, insanların ruh halini etkilemek için de yapılmaktadır” diye ekleyen usta sanatçı Taylre Jones, bu videoyu paylaşarak bize yaptıkları değişimleri göstermek istemiş. Siz de bir göz atmak ister misiniz?

Kaynak:

http://sobadsogood.com/

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
inci
Belki Hiç Duymadığınız 17 Ressam Filmi

Frida, Meksikalı sürrealist ünlü ressam Frida Kahlo’nun sanat ve yaşam hikayesini konu alan 2002 yılında çevrilmiş biyografik film. Film 6 dalda Oskar Ödülü’ne aday olmuş ve makyaj ve özgün müzik dalında...

Kapat