‘The Away Days’ 22 Temmuz’da İstanbul’da Konser Verecek!

Yurt içi ve yurt dışında büyük başarı elde eden; klasik indie rock, shoegaze, dream pop ve psikedelik türlerde müzik yapan grup ‘The Away Days’, yurt dışı konserlerinin ardından bu kez İstanbul’da sahne almaya hazırlanıyor.

Haziran ayındaki Avrupa konserlerinin ardından ‘The Away Days’ bu kez İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor. Şubat ayı sonunda yayınladıkları ‘Dreamed at Dawn’ adlı albümleriyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan grup, aynı albümlerinden ‘White Whale’ adlı şarkının klibini geçtiğimiz ay sevenleriyle paylaşmıştı. Klibin yönetmenliğini grubun kurucularından Can Özen üstlenmişti.

Portishead, Massive Attack, Belle & Sebastian, Wild Beasts, Paul Banks, Unknown Mortal Orchestra, Owen Pallett, Local Natives gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan grup SXSW, The Great Escape, Glimps ve United Islands gibi önemli festivallerde de yer almıştı. ‘The Away Days’ şimdi ise İstanbul’da Babylon x Bomontiada Avlu sahnesinde 22 Temmuz akşamı sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

The Away Days’i daha yakından tanımak için:

Röportaj: ‘The Away Days’!

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Şef Seattle’ın Mektubu

Kuzey Amerika'nın yerli halklarından bir kabile reisi Seattle'ın dönemin Abd Başkanı Franklin Pierce'a yazdığı mektup. Mektup, 1854 yılında kabilelerin topraklarının...

Kapat