Now Reading
Tıptan Sanata Anatomik Nakış / Amber Griffiths

Tıptan Sanata Anatomik Nakış / Amber Griffiths

Amber Griffiths, İngiltere merkezli bir nakış sanatçısı. Tıp biliminin anatomik bakış açısını nakış sanatı ile birleştirerek oldukça keyifli işler çıkarmışa benziyor. Nakış sanatındaki ince estetiği bir yana bırakarak hayran olduğu insan bedeni parçalarını kumaşlara işleyen Amber, oldukça farklı belki de sıra dışı bir proje ortaya çıkarmış. “Anatomik Nakış” adını verdiği bu serisi ile hem eğitici hem de sanatın inceliğini birleştiren Amber, “Çok duygusal bir insan değilim maalesef, ancak tıbbın bu ilginç yanı beni farklı bir rotaya sürükledi.” diyor. Eline aldığı iğnesi, nakış kasnağı ve birbirinden renkli ipleri ile bir sanat inşa eden sanatçı; zorlayıcı bu işin hem çocuklar hem de gençler için çok eğitici olabileceğini belirtiyor. 

Her bir çalışmasında kullandığı organlar ya da vücut uzuvları için en az 20 – 30 referans kullanarak en ince ayrıntısına kadar bunları işlemeye devam ediyor. Oldukça zor ve sabır isteyen nakış sanatı, Amber’in elinde daha da katmanlı ve merak uyandıran bir şeye dönüşüyor. 

See Also

Genç yaşta nakış sanatı ile ilgilenmeye başlayan Amber, üniversite yılının son senesinde başladığı bu hobiyi aslında bir sanat akımına dönüştürmeyi de ihmal etmemiş. Punch iğnesi ve kumaş kullanarak yaptığı bu işlemi sadece kendisi için değil bu hobiye emek vermek isteyen insanları da dâhil ederek Youtube sayfasında nakış sanatının inceliklerini de anlatıyor. 

Anatomik nakışın yanı sıra doğadan ilham aldığı nakış çalışmalarını da Instagram (https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/ambroidering/) hesabından paylaşmayı ihmal etmiyor. Siz de bu sanatı ilginç bulup, yeni ilhamlar kazanmak istiyorsanız Amber’in çalışmaları tam size göre!

What's Your Reaction?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top