Tom Odell Türkiye’de Konser Vermeye Hazırlanıyor!

“Another Love” ile listeleri altüst eden Tom Odell, dinleyenlerin ruhuna işleyen şarkılarıyla 23 Eylül’de Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

West Sussex’de doğan İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Tom Odell, eğitimini Brighton Institute of Modern Music’de tamamladı. Elton John, Leonard Cohen ve Bob Dylan şarkılarını dinleyerek büyüyen Odell’in duygusal ve insanı ruhundan yakalayan melodilerinin altında güçlü isimlerin etkisinin olduğu söylenebilir.


Lily Allen tarafından keşfedilen Odell’in 2012’de Columbia Records ile yaptığı anlaşmayı, 21 yaşında yayınladığı ilk EP’si Songs from Another Love izledi. Aynı yıl prestijli BRIT Awards’da “Critics’ Choice” ödülünü alarak müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı. Büyük ses getiren ilk stüdyo albümü Long Way Down’ı 2013’te piyasaya sürdü. Bu albüm ile İngiltere listelerini altüst eden genç yetenek; Elton John, Billy Joel ve The Rolling Stones gibi isimlerle turneye çıktı.

2016 yılında çıkan Wrong Crowd albümü için Arctic Monkeys, Kasabian ve Adele ile yaptığı çalışmalarla adını duyuran Jim Abiss ile işbirliği yaptı. Albüme, Odell’in filmlere olan hayranlığından dolayı bir dizi kısa film eşlik etti. Senaryosu Odell tarafından yazılan ve masumiyet ve yalnızlık temalarını işleyen filmleri yönetmen George Belfield çekti.

Tom Odell, 23 Eylül’de Türkiye’deki sevenleriyle Zorlu PSM sahnesinde buluşacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Mamut Art Project 2018 Başvuruları Başladı!

Nisan 2018’de Akkök Holding sponsorluğunda gerçekleşecek 6. Mamut Art Project’e başvurular başladı! Yılın umut vaat eden sanatçıları için benzersiz bir...

Kapat