Tony Allen ve Imany Caz Festivali’ne Geliyor!

26. yaşını kutlayan Akbank Caz Festivali’ne Tony Allen ve Imany geliyor! 12-23 Ekim tarihleri arasında yapılacak festival, şehri cazın farklı renklerine boyayacak. 26. Akbank Caz Festivali, 19 Ekim Çarşamba günü Babylon’da Nijerya asıllı davulcu,besteci ve söz yazarı Tony Allen’ı ağırlayacak. Afrika müziğini caz ve funk ile harmanlayıp “afrobeat” tarzını da rock ve hip hopla birleştirmesiyle akıllarda yer edinen Allen’ın yanı sıra caz müziğinin diğer önemli isimleri de festivalde yer alacak.

Caz müziğin efsane müzisyenlerinden olan, 2 Grammy Ödülü sahibi Ron Carter da uzun zamandır çalıştığı grubu “Golden Striker Trio” ile 20 Ekim Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde caz tutkunlarının karşısına çıkacak. Festivalde yer alacak müzisyenlerden bir diğeri ise caz,soul ve folk müzikle beslenen Imany olacak. Imany, 21 Ekim Cuma akşamı Volkswagen Arena’da cazseverlerle buluşacak.

akbank_sanat_caz_cati sayfa_305x168_TR

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Eski Garaj Küçük Bir Ev Haline Geldi

Michele de la Vega kendini multidisipliner bir sanatçı, tasarımcı olarak tanıtıyor. O bir mimar değil ve bu alanda ün kazandığı...

Kapat