Trainspotting 2, !f İstanbul’un Kapanış Filmi Olacak!

Yönetmenliğini Danny Boyle’un üstlendiği Trainspotting 2, !f İstanbul’un kapanış filmi olarak belirlendi.

3 Şubat’ta biletlerinin satışa çıkacağı !f İstanbul, kapanışını Irvine Welsh’in kitabından beyaz perdeye uyarlanan film Trainspotting 2 ile yapacak. Festival programının tamamı yarın ifistanbul.com’da açıklanacak.

!f İstanbul tarafından kapanış filmi Trainspotting 2 ile ilgili açıklama ise şöyle:

“Danny Boyle’un Irvine Welsh’in efsanevi romanından uyarladığı, sinema tarihinin en kült filmlerinden birisi oluvermiş Trainspotting’in devam filmi yılın sinema olaylarından birisi olmaya aday! Çok şey değişmişti elbette, yine de birçok şey aynı kalmıştı. Mark Renton ev diyebildiği yegane yere geri dönmüştü sonunda. Spud, Sick Boy ve Begbie onu bekliyordu. Önce pek çok fırsat, pek çok olasılık vardı ufukta, sonra ihanet. 20 yıl su gibi akıp gitmişti. Diğer eski dostlar da oradaydı: hüzün, kayıp, mutluluk, intikam, nefret, arkadaşlık, aşk, umut, korku, pişmanlık, diamorfin, özyıkım ve ölümcül tehlike… Hepsi ona hoşgeldin demek, onunla dans etmeye devam etmek için sabırsızlıkla bekliyordu. ”

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yılın Kelimesi Belirlendi!

Dictionary.com 2016 yılının kelimesini belirledi. Yabancı korkusu anlamına gelen  'ksenofobi' (Xenophobia), bu yılın kelimesi oldu. On binlerce insanın belli bir...

Kapat