Tüm Kadınlara Dair: ‘Deli Kadın Hikayeleri’ Sahnede!

Yazar Mine Söğüt’ün kaleme aldığı ‘Deli Kadın Hikayeleri’ adlı kitaptan Tufan Afşar yönetmenliğinde aynı adla sahneye uyarlanan oyun ‘her kadının’ yaşadıklarına odaklanıyor.

Tiyatro NOK’un yeni oyunu ‘Deli Kadın Hikayeleri’; Burcu Ger, Demet Kadıoğlu ve Hande Acarel’in performanslarıyla ‘her kadının’ yaşadıklarını sahneye taşıyor. Yönetmenliğini Tufan Afşar’ın, koreografisini Gamze Toper’in üstlendiği oyunda kadının günlük hayat içinde maruz kaldığı olaylar, durumlar, hikayeler yeniden canlandırılıyor.

Oyuna dair:

“Hayatın içinde bazen sadece kadın olduğu, bazen sadece nefes aldığı için kadınların maruz bırakıldıklarının hikayeleri bunlar. Evde, işte, sokakta, okulda, bazen ışıkta beklerken, bazen odasında düşler kurarken, bazen minicik bir mutlulukla etrafa bakarken, bazen yorgun argın bir otobüsteyken… Tek bir soru, bütün bunlara karşı insanın içini parçalayarak yükseliyor, kim bilir ne zaman?…”

“Bana ait tek odanın penceresi hep karanlığa bakar. O yüzden geçmişimi de göremem geleceğimi de. Zifiri bir hayatın içinde hem kalabalık, hem yalnızlık.”

‘Deli Kadın Hikayeleri’ 14 Aralık’ta Kadıköy Theatron sahnesinde seyirciyle buluşuyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Şener Şen’in Yeni Filminden İlk Kareler Paylaşıldı!

Yönetmenliğini Yavuz Turgul'un üstlendiği, başrolünde Şener Şen'in yer aldığı 'Yol Ayrımı' filminden ilk görüntüler yayınlandı. Eşkıya, Gönül Yarası, Av Mevsimi...

Kapat