Tüm Zamanların En İyi Müzikali “Wicked” Türkiye’ye Geliyor!

Broadway’in gişe rekortmeni olan ve tüm zamanların en iyi müzikali olarak anılan “Wicked”, büyüleyici şovuyla Türkiye’ye geliyor.

100’den fazla uluslararası ödül kazanan, 14 ülkede 50 milyondan fazla kişinin izlediği müzikal, 11 Ekim-5 Kasım 2017 tarihleri arasında 31 gösteri ile İstanbullu izleyicilerle buluşacak.

İngilizce sahnelenecek olan müzikalde aralarında Jacqueline Hughes, Carly Anderson, Bradley Jaden, Steven Pinder, Kim Ismay, Iddon Jones ve Emily Shaw gibi isimlerin de olduğu 70’den fazla müzisyen, oyuncu ve sahne arkası ekibi yer alıyor. İstanbul’da ise ekibe 20 kişi daha ekleniyor ve bu da ekibin uluslararası bir topluluk olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Baş döndürücü şovlarıyla, ilginç kostümleriyle, başarılı dekor ve ışıklarıyla akıllara kazınan müzikal, Winnie Holzman tarafından Gregory Maguire’ın Lanetli Batı’nın Kötü Cadısı adlı romanından sahneye uyarlanıyor.

Büyücü arkadaşların hikayesinin anlatıldığı, Zorlu PSM’de sahnelenecek etkileyici müzikal “Wicked”ın biletleri 4 Kasım 2016 tarihi itibariyle satışa çıkıyor.

wicked-2

wicked-3

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Grammy Ödüllü Japon Müzisyen ‘Kitaro’ Türkiye’ye Geliyor!

New age ve dünya müziğinin önemli isimlerinden Kitaro, özel orkestrası eşliğinde Türkiye'ye geliyor. Doğu'nun etnik müziğiyle elektronik ezgileri bir araya...

Kapat