Türk Filmleri ‘Ayla’ ve ‘Buğday’ 42. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Gösterilecek!

42’nci Toronto Uluslararası Film Festivali Kanada’da başladı. Açılışını Janus Metz’in ‘Borg / McEnroe’ adlı filmiyle yapan festivalde Türk filmleri ‘Ayla’ ve ‘Buğday’ın da gösterimi yapılacak.

TIFF’in özel gösterimler programında bu yıl Türkiye’den ‘Ayla’ ve ‘Buğday’ filmleri sinemaseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği Ayla filminde Kore Savaşı’nda geçen gerçek bir dramatik hikaye anlatılıyor. Filmin başrollerinde Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay yer alıyor.

Festivalde gösterilecek bir diğer film Buğday’ın yönetmenliğini ise Semih Kaplanoğlu üstleniyor. Filmin başrollerinde Jean-Marc Barr, Ermin Bravo, Grigory Dobrygin ve Cristina Flutur yer alıyor.


42. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Ayla ve Buğday’ın yanı sıra, Deniz Gamze Ergüven’in ikinci uzun metraj filmi Krallar ve Hüseyin Tabak’ın Yılmaz Güney’in hayatını anlattığı Çirkin Kral Efsanesi adlı belgeselin de gösterimi yapılacak.

74 ülkeden 260 filmin yer aldığı festival 17 Eylül’e kadar devam edecek.

Ayla

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Blue Velvet’ Filminin Soundtrack Albümü Yeniden Plak Oldu!

Dünyaca ünlü yönetmen David Lynch'in 1986 yapımı 'Blue Velvet' filminin soundtrack albümü yeniden plak formatında satışa çıkarıldı. Başrollerinde Kyle MacLachlan,...

Kapat