Türk Öğrencilerin Kısa Filmleri Cannes’da!

Bu yıl 70’incisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nde Türk öğrencilerin kısa filmleri de gösteriliyor.

Kısa Kes Kısa Film Festivali’nden ödül kazanan gençler ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin kısa filmleri 70. Cannes Film Festivali’nde dünya seyircisiyle buluşuyor.

Festival kapsamında 17-25 Mayıs tarihleri arasında Türkiye çadırında yer alacak olan Kısa Kes Kısa Film Festivali, festivale katılma fırsatı bulamayan ilgili sinemaseverler için küçük sürprizler de hazırlamış. Kısa Kes gençleri, sinemaseverler ve Cannes Film Festivali’nde bu sene neler olacağını merak edenler için festivalde bulundukları süreyi ve deneyimlerini Youtube kanallarından ve sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaşacak.

70. Cannes Film Festivali Kısa Kes Filmleri ise şöyle:

Bir Maç Günlüğü Deniz Özden -Türkiye, Lal Cemre Okyay – Türkiye, Meva Elif Buse Günay &Gökhan Mahan – Türkiye, Suret Arya Su Altıoklar – Türkiye, Işiklik Burak Doğan – Türkiye, Maadulampazham Ebru Güney – Türkiye, Can you touch snowflakes Mehmet Şerif Karakoyun – Türkiye, Baba Usta Abdurrahman Baştuğ &Özgün Kabakçıoğlu – Türkiye, Shades Saul Masri – Meksika, Prey Laurence Verheijen – Belçika, Olia, Tania Cattebeke – Paraguay, Postmodern Pıoneer Plaque Boris Kozlov – İspanya.

Kaynak: Ntv

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Ezel Akay’la ‘Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar’ Atölyesi Başlıyor!

Neredesin Firuze ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? gibi çok sevilen filmlerin usta yönetmeni, film anlatıcısı Ezel Akay’ın TOY İstanbul’da gerçekleştireceği “Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar” başlıklı atölye, 14 Ocak...

Kapat