Türk Oyun Yazarı Ebru Nihan Celkan, Almanya’daki Maxim Gorki Theatre’ın Yeni Projesi İçin Seçtiği 4 Yazardan Biri Oldu!

Almanya’nın en prestijli tiyatrolarından biri olan Maxim Gorki Theatre, yeni projesi için dünya genelinden 4 yazar belirledi. Seçilenler arasında Türk oyun yazarı Ebru Nihan Celkan da bulunuyor.

Tetikçi, Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi, Nerde Kalmıştık?, Evim! Güzel Evim! ve Babil oyunlarını kaleme alan; Türkiye’nin güncel sorunlarını eserlerinde işleyen Celkan, Maxim Gorki Theatre Berlin’in ‘Krieg im Frieden – War in Piece – Parça Parça Savaş’ projesine dahil edilen 4 isimden biri oldu. Seçilen diğer oyun yazarları ise şöyle: Anastasya Kosodyi, Mehdi Moradpour ve Sivan Ben Yishai.

18 Nisan – 15 Mayıs tarihlerinde ilk etabı Berlin’de gerçekleştirilecek olan ‘Krieg im Frieden – War in Piece – Parça Parça Savaş’ projesinin diğer adımları ise farklı ülkelerde gerçekleştirilecek. Bir yılın sonunda elde edilen metinler Maxim Gorki Theatre tarafından değerlendirmeye alınacak.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Halil Cibran: Güzellik aynada kendine bakan sonsuzluktur. Fakat sonsuzluk da sensin, ayna da.

"En uzun ömürle en kısa ömür arasında bir fark olmadığını sizi çevreleyen sonsuzluğu düşündüğünüzde anlayacaksınız." Halil Cibran kurduğu dünya ve...

Kapat