Türk Oyun Yazarı Ebru Nihan Celkan, Almanya’daki Maxim Gorki Theatre’ın Yeni Projesi İçin Seçtiği 4 Yazardan Biri Oldu!

Almanya’nın en prestijli tiyatrolarından biri olan Maxim Gorki Theatre, yeni projesi için dünya genelinden 4 yazar belirledi. Seçilenler arasında Türk oyun yazarı Ebru Nihan Celkan da bulunuyor.

Tetikçi, Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi, Nerde Kalmıştık?, Evim! Güzel Evim! ve Babil oyunlarını kaleme alan; Türkiye’nin güncel sorunlarını eserlerinde işleyen Celkan, Maxim Gorki Theatre Berlin’in ‘Krieg im Frieden – War in Piece – Parça Parça Savaş’ projesine dahil edilen 4 isimden biri oldu. Seçilen diğer oyun yazarları ise şöyle: Anastasya Kosodyi, Mehdi Moradpour ve Sivan Ben Yishai.

18 Nisan – 15 Mayıs tarihlerinde ilk etabı Berlin’de gerçekleştirilecek olan ‘Krieg im Frieden – War in Piece – Parça Parça Savaş’ projesinin diğer adımları ise farklı ülkelerde gerçekleştirilecek. Bir yılın sonunda elde edilen metinler Maxim Gorki Theatre tarafından değerlendirmeye alınacak.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
1100 Kitaplı Çizgi Roman Kütüphanesi Kuruldu!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yer alan halk kütüphanesine 1100 çizgi romandan oluşan kütüphane kuruldu. Aralarında dünya klasiklerinin, Japon çizgi romanlarının yer...

Kapat