Türk Ressam Dünyaca Ünlü Louvre Müzesi’nden Altın Madalyayla Döndü!

İKÜ Sanat Galerisi Müdür Yrd. Doç. Dr. Reyhan Uludağ, Paris’te Louvre Müzesi’nde düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Etkinliği’nde altın madalyaya layık görüldü.

Dünyaca ünlü Louvre Müzesi’nde gerçekleştirilen, Güzel Sanatlar Ulusal Kurumu (SNBA)’nun organize ettiği etkinlik dahilinde, resim, heykel, seramik, baskı ve sergi tasarımı alanlarında ödüller dağıtıldı. Düzenlenen ödül töreninde Uludağ, yağlı boya eserleriyle altın madalyanın sahibi oldu. Daha önce de çeşitli ödüller kazanan Uludağ, 6 Ocak’ta Ankara Kursart Sanat Galerisi’nde kişisel sergisini açmaya hazırlanıyor.

Güzel Sanatlar Ulusal Kurumu tarafından düzenlenen etkinliğe Türkiye’den 23 sanatçı, dünyanın 20 farklı ülkesinden ise 100’den fazla sanatçı katılım gösterdi.

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

2 Comments

  1. Ayfer

    22 Aralık 2016 at 01:08

    Sizi yürekten kutluyorum. Zor günler yaşıyor Türkiyem. Böylesi bir haber içimi o kadar ısıttı ki anlatamam. Başarılarınız daim olsun. Gururlandırdınız bizi.

  2. erdem madison

    23 Aralık 2016 at 12:09

    Hep yalan dolan. Sanatın değeri sanat eserinin kalitesiyle değil, sanatçının kimliğiyle doğru orantılı değişiyor. Olay ne ürettiğinin ötesinde kimleri tanıdığınla bağlantılı. Üzücü bir durum. Hak edilmeyen bir başarı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
BBC, 21. Yüzyılın En İyi 100 Filmini Seçti!

BBC, 36 ülkeden 177 eleştirmenden aldığı yorumlara göre 21. yüzyılın en iyi 100 filmini seçti! Seçilenler arasına Türkiye'den sadece Nuri...

Kapat