Türk Sineması Montreal Film Festivali’ne Konuk Oluyor!

Uluslararası alanda büyük başarılar kazanan Türk sineması Montreal Film Festivali’ne konuk oluyor! Bu yıl 40’ıncısı gerçekleşecek, Kanada’nın en eski ve Kuzey Amerika’nın en önemli film festivallerinden biri olan Montreal Film Festivali’nin konuğu Türkiye olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteğiyle Türkiye’nin konuk olacağı festivalde, “ana yarışma” bölümünde Türk filmleri ödül için yarışırken “Turkish Film Focus” bölümünde de bir çok film izleyiciyle buluşacak.

Yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı ” Rüzgarda Salınan Nilüfer” filmi, “World Film Competition” bölümünde, yönetmenliğini Hande Gözde Kural’ın yaptığı “Toz” filmi ile yönetmen Görkem Yeltan’ın “Yemekteydik ve Karar Verdim” filmi, “First Films” bölümünde, yönetmenliğini Can Yücel’in yaptığı “Yaktın Beni” filmi ise “Regard” bölümünde ödül için yarışacak.

Konuk ülkenin Türkiye olması dolayısıyla yapılacak, “Turkish Film Focus” bölümünde ise Nuri Bilge Ceylan’ın “Kasaba” ve “Koza” filmleri, Ufuk Bayraktar’ın “Kümes”, Emre Konuk’un “Çırak”, Bedir Afşin’in “Son Kuşlar” ve Ömer Lütfi Akad’ın “Gelin” filmi izleyiciyle buluşacak.

yemekteydik-ve-karar-verdim

nbc

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yolların Deli Azizi: Jack Kerouac

"Ben düşünmekten yoruldum, benim yerime de düşünür müsün? Benim yerime ilgilenir misin insanlarla, yalanla, ihanetle, yalnızlıkla? Geceleri birdenbire bastıran sağanak...

Kapat