Türk Tasarımcı Berkcan Okar ABD’de 3 Ödüle Birden Layık Görüldü!

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen, dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından biri olan  International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri’nden Türk grafik tasarımcı Berkcan Okar, 3 ödülle birden döndü.

Her yıl Los Angeles’ta düzenlenen prestijli tasarım yarışması International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri, bu yıl da 52 ülkeden 1000’den fazla çalışmaya ev sahipliği yaptı. Grafik tasarım, moda tasarım, mimarlık, ürün tasarımı gibi alanlarda değerlendirmelerin yapıldığı ve ödüllerin verildiği yarışmada; Türk tasarımcı Berkcan Okur tasarladığı film afişleriyle grafik tasarım dalı, basılı/afiş kategorisinde altın, gümüş ve bronz ödüle layık görüldü.

Pek çok dizinin afişine ve popüler kitapların kapaklarına imzasını atan görsel tasarımcı Berkcan Okar, yarışmada Bitmiş Aşklar Müzesi filminin afişiyle birincilik (Gold), Zer filminin afişiyle ikincilik (Silver), Beginner filminin afişiyle ise üçüncülük (Bronze) ödülünü kazandı.

 

 

 

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  'Sanat' Çocuklardaki Stresi Azaltıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Van Gogh: ‘Eserlerime yüreğimi ve ruhumu harcıyorum, bunu yaptığım için de aklımı kaybettim.’

“Resimlerimin satılmadığı gerçeğini değiştiremem. Fakat bir gün gelecek, insanlar resimlerimin kullanılan boyadan daha değerli olduğunu kavrayacaklar.” Babası papaz olduğu için,...

Kapat