Türk Tasarımcı Berkcan Okar ABD’de 3 Ödüle Birden Layık Görüldü!

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen, dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından biri olan  International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri’nden Türk grafik tasarımcı Berkcan Okar, 3 ödülle birden döndü.

Her yıl Los Angeles’ta düzenlenen prestijli tasarım yarışması International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri, bu yıl da 52 ülkeden 1000’den fazla çalışmaya ev sahipliği yaptı. Grafik tasarım, moda tasarım, mimarlık, ürün tasarımı gibi alanlarda değerlendirmelerin yapıldığı ve ödüllerin verildiği yarışmada; Türk tasarımcı Berkcan Okur tasarladığı film afişleriyle grafik tasarım dalı, basılı/afiş kategorisinde altın, gümüş ve bronz ödüle layık görüldü.

Pek çok dizinin afişine ve popüler kitapların kapaklarına imzasını atan görsel tasarımcı Berkcan Okar, yarışmada Bitmiş Aşklar Müzesi filminin afişiyle birincilik (Gold), Zer filminin afişiyle ikincilik (Silver), Beginner filminin afişiyle ise üçüncülük (Bronze) ödülünü kazandı.

 

 

 

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
8000 Doları Hazır Edin: Marilyn Monroe’nun İki Tutam Saçına Sahip Olacaksınız

Marilyn Monroe güzelliği ve yeteneğiyle ölümünün üzerinden 54 yıl geçmesine rağmen hala adından söz ettirmeyi başarıyor. Eğer siz de bu...

Kapat