Türk Yapımı Bilim Kurgu Dizisi ‘Geçit’ten İlk Görüntüler!

Türkiye’de günden güne birbirinin taklidi haline gelen diziler artarken diğer yandan da ilginç fikirler oluşmaya ve dizi sektöründe ‘yeni bir nefes’ haline gelmeye devam ediyor. Türk bilim kurgu dizisi ‘Geçit’ de yaratıcı kurgusuyla ve genel Türk dizisi algısına göre ‘kısa’ bölümleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

İnternet dizileriyle beraber değişmeye başlayan ‘Türk dizisi’ algısı, yapımcılığını BOOM Yapım’ın üstlendiği bilim kurgu dizisi ‘Geçit’le yeni bir boyuta taşınıyor. 20 dakikalık ilk bölümünün çekimleri gerçekleştirilen dizi, izleyiciyi zamanda yolculuğa çıkarıyor. Dizide, Tarkinalar adlı gizli bir örgütün hüküm sürdüğü geleceğe (100 yıl sonraya) giderek ikiz kardeşini kurtarmaya çalışan bir gencin hikayesi anlatılıyor.

Diziden paylaşılan ilk görüntülerde ise beyazlarla kaplı, buzul çağına girmiş İstanbul görüntüsü ve yarısı yok olmuş, kullanılamaz haldeki boğaz köprüsü dikkat çekiyor. Henüz bir televizyon kanalıyla anlaşma sağlamayan dizinin internet üzerinden yayınlanacağı düşünülüyor.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

1 Comment

  1. Jerfi

    21 Haziran 2017 at 13:36

    Bu da biraz taklit olmuş ama yine de başlangıç ve yapılabiliyor olduğunu göstermek açısından sevindirici…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) 2016’nın En İyi Filmlerini Seçti!

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), geride bıraktığımız 2016'nın en iyi filmlerini belirledi. Belirlenen listenin ilk sırasında  Todd Haynes yönetmenliğini üstlendiği 'Carol'...

Kapat