Türk Yapımı ‘Derin the Faceless’ Sydney’deki Film Festivalinde Yarışacak!

Daha önce Amsterdam Lift-Off Film Festivali’nde 1500 film arasından ikinci seçilen Türk yapımı ‘Derin the Faceless’ bu kez festivalin ikinci ayağı olan Sydney’de yarışacak.

Melodi Deniz Sayip ve Ali Ardıç’ın yönetmenliğini üstlendiği film, festivale seçilen tek Türk filmi olma özelliği taşıyor. Amsterdam’daki festivalde, Vimeo’nun On Demand’ kategorisinde seyircilerin oylarıyla ikinci seçilen filmin oyuncu kadrosunda ise Gökmen Kasabalı, Eva Dedova, İdil Arkut, Dilşad Şimşek, Gözde Türkpençe, Güzide Arslan, Aslı Sezer, Emrah Temizkan, Merve Dönmez, Selen Kurtaran, Mehmet Derya Sayip ve Irena Evtukhova yer alıyor.

Filmin hikayesi ise şöyle:

Geleceği düşünmek için hiçbir motivasyonu olmayan, kendi izole dünyasının sınırları içinde yaşayan bir adamdır Sarp. Umutsuzluğu çaresizlikten değil, umut etmeye değer bir şey bulamamasındandır.

Bir gün hiç iletişimi olmayan, yüzünü hiç görmediği biri ansızın hayatına girer. Ona ulaşmanın tek yolu onu yaratmaktır. Sarp, zihninde ince ince dokuduğu bu ideale günden güne güçlenen bir obsesyonla bağlanır, parçaları birleştirir. Yetmez, ona dokunmak ister. Zihniyle somut dünya arasında gidip geldiği yolculuğunda hiç beklemediği bir durumla karşılaşır.

Filmin fragmanı:

 

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Oscar’ın ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ Ödülü Adayları Açıklandı!

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından dağıtılan Oscar Ödülleri'nin 'Yabancı Dilde En İyi Film' adayları açıklandı. Oscar adayları arasına bu...

Kapat