Türkan Şoray’ın Yazdığı Mektuplar Kitap Haline Getirildi!

Türkan Şoray’ın 70’li yıllarda FotoRoman dergisindeki mektuplaşmaları ‘Bir Nesil Türkan Şoray’la Mektuplaştı’ adıyla kitap haline getirildi.

223 filmle dünyanın en çok film çeken kadın oyuncusu olan Türkan Şoray, 70’li yıllarda FotoRoman dergisinde sevenleriyle mektuplaşıyordu. Bir günde gelen mektup sayısı 100’e ulaşırken, 14 yılda toplam mektup sayısı 511 bine ulaştı. 23 kez Altın Kelebek ödülüne layık görülen Türkan Şoray, 2010 yılında da  UNICEF Türkiye iyi niyet elçisi seçilmiştir.

Ercan Akarsu’nun ‘Bir Nesil Türkan Şoray’la Mektuplaştı’ adıyla kitaplaştırdığı mektuplar hakkında usta oyuncu Türkan Şoray şu ifadelerde bulundu: “Seyircimin bana duyduğu sevgi başka hiçbir şeyle değiştirilemez. Bazen onlardan gelen mektupları okuduktan sonra kendi kendime ‘Seyircilerim, sizin için canım feda olsun’ diye çığlık atıyorum. Bir duyan olsa deli diyebilir. Ama hangi duygu sevgiden daha güzeldir ki?”

turkan-soray-mektup

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Tanpınar’ın İstanbul Baharları

Baharın kendini tüm renkleriyle hissettirmesini dört gözle bekler ve “Mart kapıdan baktırır…” söylevini her yıl olduğu gibi bu yıl da...

Kapat