Türkan Şoray’ın Yazdığı Mektuplar Kitap Haline Getirildi!

Türkan Şoray’ın 70’li yıllarda FotoRoman dergisindeki mektuplaşmaları ‘Bir Nesil Türkan Şoray’la Mektuplaştı’ adıyla kitap haline getirildi.

223 filmle dünyanın en çok film çeken kadın oyuncusu olan Türkan Şoray, 70’li yıllarda FotoRoman dergisinde sevenleriyle mektuplaşıyordu. Bir günde gelen mektup sayısı 100’e ulaşırken, 14 yılda toplam mektup sayısı 511 bine ulaştı. 23 kez Altın Kelebek ödülüne layık görülen Türkan Şoray, 2010 yılında da  UNICEF Türkiye iyi niyet elçisi seçilmiştir.

Ercan Akarsu’nun ‘Bir Nesil Türkan Şoray’la Mektuplaştı’ adıyla kitaplaştırdığı mektuplar hakkında usta oyuncu Türkan Şoray şu ifadelerde bulundu: “Seyircimin bana duyduğu sevgi başka hiçbir şeyle değiştirilemez. Bazen onlardan gelen mektupları okuduktan sonra kendi kendime ‘Seyircilerim, sizin için canım feda olsun’ diye çığlık atıyorum. Bir duyan olsa deli diyebilir. Ama hangi duygu sevgiden daha güzeldir ki?”

turkan-soray-mektup

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
The Last Shadow Puppets Yeni Albümüyle Yeniden Sahnelerde!

Bilenleriniz vardır ; Arctic Monkeys'den Alex Turner, The Rascals'dan Miles Kane ve yapımcı/besteci James Ford 2007'de The Last Shadow Puppets...

Kapat