Türkiye, “Toronto Uluslararası Film Festivali”nin Film Marketine Katılıyor!

toronto

Sinema Dünyasında ‘Oscar’ın habercisi’ olarak anılan, bu yıl 41’incisi düzenlenen Toronto Uluslararası Film Festivali (TIFF) ‘nin film marketinde ilk kez Türkiye de yer alıyor.

Şimdiye kadar festivale yalnızca filmlerle katılan Türkiye, bu yıl festivalin film marketinde de yer alıyor. Festival boyunca film marketi dahilinde Türkiye’nin dünya çapında film yapımcılarına tanıtımını yapacaklarını belirten Toronto Kültür ve Turizm Ataşesi Derya Şerbetçi Acar konu ile ilgili “Burası aynı zamanda Cannes’dan sonraki en büyük film marketi. Türkiye’nin görünülürlüğü ve bir film destinasyonu olarak tanıtılması bakımından önemli bir organizasyon burası. Türkiye’nin, doğal ve tarihi güzellikleri ile çekici bir film destinasyonu olabileceğini anlatmaya çalışıyoruz.Bu festivalin ardından, Kuzey Amerika’daki film yapımcıları ve bu alana yatırım yapanların dikkatini çekmeyi başaracağımıza inanıyorum. Standımızın açılmasının ardından gelen talepler de bizi mutlu ediyor.” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca, 18 Eylül’e kadar devam edecek olan festivalde bu yıl; Yeşim Ustaoğlu’nun “Tereddüt”, Zeki Demirkubuz’un “Kor” filmleri Türkiye’yi temsil edecek.

091016-turkiye-toronto-uluslararas-film-festivalinde-yer-alacak-1

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Samanyolunun-Bolivyadaki-Tuz-Golune-Yansimasini-Fotograflayan-Rus-Fotografci-Daniel-Kordan-Kapak-Gorseli
Samanyolu’nun Bolivya’daki Tuz Gölüne Yansımasını Fotoğraflayan Rus Fotoğrafçı : Daniel Kordan

Japonya’nın bambu ormanlarından Kanada’nın kayalık tepelerine kadar dünyanın dört bir yanına büyüleyici fotoğraflar çekmek için seyahat eden manzara fotoğrafçısı, Daniel...

Kapat