Türkiye’den 2 Film Rotterdam Film Festivali’nde Yer Alacak!

Hollanda’da bu yıl 46’ncısı düzenlenen Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde Türkiye’den ‘Koca Dünya’ ve ‘Kor’ filmleri yer alacak.

Açılışını ABD yapımı ‘Limon’ adlı filmle yapan festivalde bu yıl toplamda 484 filmin gösterimi gerçekleştirilecek. Festival dahilinde çeşitli ülkelerden 8 genç yönetmenin filmi ‘Altın Kaplan’ Ödülü için yarışacak. Kazanan yönetmen  40 bin avronun sahibi olacak. ‘Olağanüstü sanatsal başarı’ gösteren film ise Jüri Özel Ödülü’ne layık görülerek 10 bin avroyu kazanacak.

Festivalde Türk sinemasını Reha Erdem’in ‘Koca Dünya’ filmi ile Zeki Demirkubuz’un ‘Kor’ adlı filmi temsil edecek. Festivalin jürisinde ise; Malezyalı yazar Amir Muhammed, Kolombiyalı film yapımcısı Diana Bustamante Escobar, Belçikalı yönetmen ve senarist Fien Troch, Amerikalı film yapımcısı ve senarist Michael Almereyda ile İranlı fotoğrafçı Newsha Tawakolian yer alacak.

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kağıttan Aşk: Sena Runa

Yazımızın başkahramanı Sena Runa adlı genç bir sanatçı. Oldukça renkli bir kişiliğe sahip olan Sena, yaklaşık bir buçuk yıl önce...

Kapat