Türkiye’den 2 Film Rotterdam Film Festivali’nde Yer Alacak!

Hollanda’da bu yıl 46’ncısı düzenlenen Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde Türkiye’den ‘Koca Dünya’ ve ‘Kor’ filmleri yer alacak.

Açılışını ABD yapımı ‘Limon’ adlı filmle yapan festivalde bu yıl toplamda 484 filmin gösterimi gerçekleştirilecek. Festival dahilinde çeşitli ülkelerden 8 genç yönetmenin filmi ‘Altın Kaplan’ Ödülü için yarışacak. Kazanan yönetmen  40 bin avronun sahibi olacak. ‘Olağanüstü sanatsal başarı’ gösteren film ise Jüri Özel Ödülü’ne layık görülerek 10 bin avroyu kazanacak.

Festivalde Türk sinemasını Reha Erdem’in ‘Koca Dünya’ filmi ile Zeki Demirkubuz’un ‘Kor’ adlı filmi temsil edecek. Festivalin jürisinde ise; Malezyalı yazar Amir Muhammed, Kolombiyalı film yapımcısı Diana Bustamante Escobar, Belçikalı yönetmen ve senarist Fien Troch, Amerikalı film yapımcısı ve senarist Michael Almereyda ile İranlı fotoğrafçı Newsha Tawakolian yer alacak.

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Sylvia Plath, Nam-ı Diğer “Lady Lazarus”

Sylvia Plath, edebiyat camiasında trajik yaşamı ve intiharı ile tanınıyor. Plath, depresyona bağımlı yaşayan ve melankoli takılmayı seven ilginç bir...

Kapat