Türkiye’nin Genç Piyanistleri Rusya’dan Ödülle Döndü!

Genç yetenekler Arya Su Gülenç (8) ve Damla Koşar (18), Rusya’da katıldıkları uluslararası müzik yarışmasından ikincilik ödülüyle döndü.

2-7 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Russia- St. Petersburg 2018 Ninth Savhinsky International Music Competion adlı yarışmaya katılan ve piyano dalında ikincilik ödüllerini kazanan Arya Su Gülenç ve Damla Koşar, müzikal başarılarını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Daha önce Fransa ve İtalya’da düzenlenen uluslararası müzik yarışmalarından da ödülle dönen Arya Su Gülenç’, Rusya’da katıldığı son yarışmada da ikincilik ödülüne layık görüldü. Rusya’daki başarılarıyla ilgili kısa açıklamalarda bulunan genç yeteneklerden Arya Su Gülenç “Çok sıkı çalışmama ve hatasız performansıma rağmen ancak ikinci olabildim.” yorumunda bulunurken Damla Koşar ise “Bu kesinlikle iyi bir sonuç, buradaki yarışma koşulları ve jüri kriterleri oldukça sertti.” ifadelerinde bulundu.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Rock Müziği Klasik Müzikle Harmanlayan Sanatçı: Victor Gashnikov

Rock müziğe olan tutkusunu, klasik armonik melodilerle birleştiren bir stüdyo sanatçısı; Victor Gashnikov. 21 Nisan 2012’de Piano Thing-EP adlı albümünde...

Kapat