Tutku Bulutbeyaz

Adım Tutku Bulutbeyaz. 1986 yılında Adana’da doğmuşum, 2011’de Hacettepe Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2012 yılında İstanbul’a taşındım ve hala çalışmalarımı bu şehirde sürdürmekteyim.
Resim yapmaya çoğu insan gibi çocuk yaşlarda başladım ancak işin ciddi bir hal alması sıkıcı ortaokul ve lise dönemime denk geliyor, iş üretirken genel olarak günlük yaşam dinamiklerinden esinleniyorum.
Genel anlamda geleneksel yöntemlerle post-pop resimler ve kolajlar yapıyorum. Son iki senedir atölye sahibi olmama durumundan işlerin boyutlarını küçülttüm ve en sonunda dijital işler yaparken buldum kendimi. Şu sıralar genellikle bilgisayarda dijital kolajlar yapmaktayım.
İşlerimde konular genellikle haftalık-günlük durumlar ve olaylar tarafından belirleniyor, benim için önemli şeylerden birisi “iş”in sıkıcılıktan arınmış olması, halihazırda çevremdeki absürtlüklerden beslendiğim için işlerin sıkıcı olması pek de mümkün olmuyor.
Robert Rauschenberg’in asamblajları ve kolajları ilk gördüğümden beri beni etkilemekte keza Alice Neel ve Jean-Michel Basquiat’nın tuval ve boyayla mücadeleleri de, 20. Yüzyılın başından Toulouse Lautrec de sürekli olarak aklımı meşgul eden ressamlar arasında.

01 02 04 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 18 23 26 28 29 31

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
“İnsan olan her işin içinde karşılık beklentisi gördüm.” Kuyucaklı Yusuf

"Fakat her şey geçer. Her şey unutulur. Kendini bir felaketin içinde kaybetmenin manası yoktur. İnsan birazcık da kalender olmalıdır!" Bir yabancının ve yabancılığın romanıdır Kuyucaklı...

Kapat