Uçakta Tiyatro Keyfi Başladı!

İBB Şehir Tiyatroları ve THY arasında sağlanan anlaşmayla, yolcular seyahatleri sırasında tiyatro oyunu izleyebilecek.

İmzalanan anlaşma dahilinde Şehir Tiyatroları’nda oynanan oyunlar 1 Haziran itibariyle uçak içi eğlence sisteminde yayınlanmaya başlandı. THY’nin Planet Eğlence Sistemi’ne sahip tüm dış hat uçuşlarında yayınlanan oyunları, sadece yerli yolculara değil aynı zamanda İngilizce alt yazı seçeneği ile yabancı yolcular da izleyebiliyor. Bu sayede milyonlarca yabancı yolcuya ulaşan tiyatro oyunları önemli bir kültürel görev üstleniyor.

Planet eğlence sisteminde her ay yenilenen film, TV programları ve müzik içeriklerinin yanı sıra Şehir Tiyatroları’nda kapalı gişe oynayan en popüler oyunlar da tiyatro kategorisi altında peyderpey yer alacak.

Farklı açılardan görüntü alan sekiz kamera ile kaydedilen ve kayıtlarda, oyuncuların jest, mimik ve duygularını tiyatrodaki gerçekliğiyle yansıtan özel tekniklerin kullanıldığı tiyatrolardan bu ay Saadet Hanım, Geç Kalanlar, Pollyanna, Karıncalar (Bir Savaş Vardı) ve Hayal-i Temsil oyunları THY yolcularının beğenisine sunuldu.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Türkiye’nin Alegorisi Mahiyetinde Bir Film: Sarmaşık

Sarmaşık, Tolga Karaçelik'in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği 2015 yapımı Türk filmi. Başrollerinde Nadir Sarıbacak, Hakan Karsak ve Kadir Çermik'in yer aldığı filmde, "bir armatörün iflas...

Kapat