Ultraviyole Işıkta Cildiniz Böyle Gözüküyor

Kendinizi hiç ultraviyole ışıkta gördünüz mü? Görmediyseniz şok geçirebilirsiniz.Bir ultraviyole kamera cildinizin yüzeyinde henüz görünmeyen değişiklikleri gösterme yeteneğine sahiptir. Aslında, Güneş sizi böyle görmektedir.

Sanatçı Thomas Leveritt güneş kremi kullanmanın yaratacağı farkı vurgulamadan önce insanların gerçekten farklı bir ışıkta(UV) ciltlerini gördüklerinde verecekleri tepkileri görmek istedi.

ultra-viyole-isik-fotografi

İnsanlara, ultraviyole ışıkta nasıl gözüktüklerini gösterdik ve bu zamana kadar güneş kremi kullanıp kullanmadıklarını bir hayli merak ettik.

Bir çok insan gizli çillerini, lekelerini gördü ama yaşınıza bağlı olarak cilt lekeleri, kırışıklık ve güneş ışığına fazla maruz kalma sonucu oluşan sağlıksız ten rengi gibi rahatsız edici izler görebilirsiniz.

Neyse ki güneş kremi Güneş’in Ultraviyole ışınlarını engelliyor ve etkisini azaltıyor. Bu sizi sadece güneş yanığı riskinden korumuyor aslında sizleri cilt kanseri olma riskinden koruyor.

Bu nedenle artık bir eczaneye ve süpermarkete girdiğinizde cildinizin sağlıklı ve güvenli kalması için geniş spektrumlu (UVA/UVB)  güneş kremi almayı ihmal etmeyin. Gelecekteki siz, kendinize bunun için teşekkür edeceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yazarların Kahvesel Dönüşümleri

Kitap ve kahve ikisilini hayatının merkezine yerleştirmiş birçok insan bulunmakta. Bir kitabı okurken o ana eşlik edecek en güzel şeydir,...

Kapat