Ünlü Tablolar Sıcaktan Erirse: Hot Exhibition!

Müzeler ve sanat galerileri sergiledikleri sanat eserlerinin en muntazam şekilde korunmasına özen gösterirler. İç mekân ısı ve ışık ayarlarından, flaşla çekim yapılmayan alanlara ve hassas malzemeli eserlerin kopyalanarak güvenli tutulmasına kadar birçok ayrıntı müze ve galerilerin titizlikle üzerinde durduğu önlemlerdir.

Peki, müzelerde bulunan bu ünlü eserler bir sıcaklık dalgasıyla karşılaşsa onların başına neler gelebilir hiç düşündünüz mü? Bu sorunun cevabını Avusturya, Viyana’da hayatına ve sanat üretimine devam eden Alper Dostal’dan öğreniyoruz.


Çok disiplinli bir tasarımcı ve 3 boyutlu görselleştirme uzmanı olan Alper Dostal’ın eserleri Design Boom, Plain Magazine, Hypebeast, Urbansmag ,The Raritan Gallery  gibi önemli sanat platformlarında da yer almaktadır.

Dostal bir eritme ustası olarak “sanat + yaz – klima” denkleminde ünlü ressamların ünlü eserlerine olduğunca sıcak bir esinti yaşatıyor. Salvador Dalí’nin Belleğin Azmi’nden, Picasso’nun Guernica’sına tanınmış eserlerini eriten sanatçı “Hot Exhibition” serisiyle karşınızda.

Hot Exhibition Serisinin 3 boyutlu görselleştirmesini izlemek için:

Okumadan geçmeyin:

Danimarka Daha Çok ‘Güneşli Günler’ Görecek!

 

Ömer Utku Kahraman

Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu, doktora öğrencisi.
Sanat Karavanı Yazarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dünyada İlk Kez Bir Sokak Sanatı Projesi Amazon Yağmur Ormanlarında Gerçekleştirildi!

Philippe Echaroux adlı sanatçı, ilginç bir projeye imza attı. Echaroux, sokak sanatı projesi Street Art 2.0 için alışılagelmiş alanlar yerine Amazon yağmur...

Kapat