Ursula K. Le Guin’in ‘Sözcüklerdir Bütün Derdim’ Kitabı Yayımlandı

Bilim kurgu ve fantezi edebiyatın unutulmaz yazarı Ursula K. Le Guin’in sözcüklerle derdi olan herkese hitap ettiği kitabı ‘Sözcüklerdir Bütün Derdim’ Türkçede yayımlandı.

Yazar adaylarının yanı sıra sözcüklerle derdi olan herkesi gemisine alan Ursula K. Le Guin; kimi zaman nasıl okumak gerektiğini, kimi zaman edebiyatın ne olduğunu ve asıl önemlisi ne olmadığını gösterip hayal gücünün ışığıyla bildiğimiz dünyayı yıkıyor. Çeşitli yazarların sözcük dünyasından da örneklemeler yapan Le Guin, okuru cevherlerden alıntılarla buluşturmanın yanı sıra cevher sanılanların da çakıl taşıyla eş değer olduğunu gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz ocak ayında hayatını kaybeden başarılı yazar Ursula K. Le Guin’in ‘Sözcüklerdir Bütün Derdim’ kitabı Damla Göl çevirisi, Hep Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

“Bir gün mezar taşım olduğunda, üstünde sadece ismim olsun istiyorum. Fakat bundan da öte, yazarının cinsiyetiyle değil, yazılışının kalitesiyle ve eserin değeriyle yargılanan kitapların üstünde görmek istiyorum ismimi.” 

– Ursula K. Le Guin

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  2016 Yılının En İyi Dizileri Açıklandı!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Gorki’nin ‘Çingeneler Gökyüzünde Yaşar’ Öyküsü Tiyatro Sahnesinde!

Dünyaca ünlü Rus yazar Maksim Gorki'nin ilk öyküsünden tiyatroya uyarlanan 'Çingeneler Gökyüzünde Yaşar', İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahneleniyor....

Kapat