Usta Yazarlar Çocuk Kitabı Kahramanı Oldu!

Tefrika Yayınları, geçtiğimiz günlerde Türk edebiyatının usta kalemlerini çocuklarla erken yaşlarda tanıştırmayı amaçladıkları Çocuk Edebiyatı Dizisi’ne altı yeni kitap ekledi.

Artfulliving’de yer alan habere göre; raflarda yerini alan kitaplar arasına Küçük Aziz Nesin ve Kiraz Fidanı, Küçük Cemal Süreya ve Masal Kitabı, Küçük Nâzım Hikmet ve Güvercinleri, Küçük Orhan Veli ve Eski Ağaç, Küçük Sabahattin Ali ve Defteriyle Kalemi ve Küçük Sait Faik Abasıyanık ve Sinağrit Baba da yerleşti. 7-9 yaş grubuna hitap eden bu eserler, çocuklara ünlü şair ve yazarlarımızın çocukken başlarından ne gibi maceralar geçmiş olsun ki bu şiirleri ve hikâyeleri yazmış olsunlar, fikriyle hazırlandı.

Edebiyatımıza yön veren bu isimlerin eserlerinden yola çıkarak hazırlanan hikâyeleri Semih Öztürk, A. Fatih Aktaş ve Önder Yetişen yazarken, çizimleri Akif Kaynar üstlendi.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Beyaz Cennet Finlandiya / Lapland

Bir tablonun içindeymiş gibi hissedeceğiniz beyaz cennet Lapland, birkaç ülkenin topraklarında kalmış ilginç bir bölge. Finlandiya'ya ait olan Lapland bölgesinin simgesel...

Kapat