Van Gogh’la Selfie Çektirmek Bedava!

Dünyaca ünlü Hollandalı ressam Van Gogh’a benzerliğiyle bilinen Avustralyalı sanatçı Matt Butterworth, Van Gogh gibi giyinerek meraklılarıyla ücretsiz selfie çektirdi.

Van Gogh’un en büyük sergisine  ev sahipliğe yapan Melbourne’deki Victoria Ulusal Galerisi önünde ilginç bir deneye imza atıldı. Van Gogh’a benzeyen sanatçı Matt Butterworth, Van Gogh gibi giyinerek galerinin dışına ‘VAN GOGH’LA (Benzeriyle) SELFIE ÇEKTİR. BEDAVA’ yazılı bir pankart astı. Pankartı gören birkaç insanın ilgilenmesiyle başlayan macera Butterworth’le selfie çektirmek isteyen insanların kuyruk oluşturmasıyla devam etti.

Çocuklardan yaşlılara 90 dakika içinde tam 147 insanla selfie çektiren Butterworth, günü telefonunun şarjının bitmesiyle sonlandırdı. Tanıdıkları tarafından sürekli Van Gogh’a benzetilen Butterworth, “İnsanların Van Gogh’a olan sevgisini hafife almışım. Şimdi neden popüler olduğunu görebiliyorum. İnsanlar onun trajik hikayesiyle bir bağ kuruyor” ifadesinde bulundu.

Butterworth imza attığı ilginç deney hakkında ise şu açıklamada bulundu: “Selfieler ve ünlüler çağında yaşıyoruz ve van Gogh şimdi bir ressamdan çok bir ünlü olarak görülüyor. O yüzden bu konseptin mükemmel bir kombinasyon olacağını düşündüm.”

 

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bir Güvercin Olmak ve Savaşın Üzerinden Uçmak!

Mandalina bahçelerinden, insanlara uzanmak, hayatın tam ortasında yere düşen bir mandalina olmak, savaşın ortasında kalmak… Savaşlar, yıkımlar, doğumlar, ölümler döngüsünde...

Kapat